Mieszkaniec Świebodzina, 46-letni mężczyzna, musiał zapłacić wysoką cenę za swoje niebezpieczne zachowanie na drodze. Jego skrajnie nieodpowiedzialne decyzje za kierownicą skutkowały trzema miesiącami bez prawa jazdy, mandatem karnym w wysokości dwóch tysięcy złotych i nałożeniem 14 punktów karnych. Wszystko to jest rezultatem tego, że poruszał się z prędkością 114 km/h w miejscu, gdzie obowiązywał limit prędkości odpowiedni dla obszarów zabudowanych. Policja z województwa lubuskiego podkreśla, że to właśnie nadmierna prędkość jest jednym z najczęstszych powodów wypadków na drogach.

Sytuacja miała miejsce 30 maja w miejscowości Wityń, położonej niedaleko Świebodzina. Na miejscu był patrol ruchu drogowego, który natychmiast zatrzymał kierowcę łamiącego prawo, przekraczając granice prędkości w strefie zabudowanej.

Aspirant Marcin Ruciński z lubuskiej policji dokładnie opisał sytuację: „Mężczyzna, w wieku 46 lat, mieszkaniec Świebodzina, przekroczył dozwoloną prędkość o aż 64 km/h. Jechał swoim pojazdem przez miejscowość z prędkością 114 km/h. W konsekwencji tych działań, stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został obciążony mandatem w wysokości dwóch tysięcy złotych oraz otrzymał 14 punktów karnych.”