Na drodze ekspresowej S3, między Jordanowem a Świebodzinem w województwie lubuskim, doszło do incydentu drogowego. Policja interweniowała w ostatni weekend po otrzymaniu zgłoszenia o kolizji spowodowanej przez 32-letnią kobietę, która nieumiejętnie zmieniając pas ruchu, zderzyła się swoim samochodem marki Toyota z ciężarówką wojskową.

Raporty wstępne sugerowały, że przyczyną tego incydentu była jedynie nieuwaga kierującej. Jednakże, jak się później okazało, problem był o wiele głębszy. Kierujący wojskowym pojazdem wyczuł u kobiety intensywny zapach alkoholu i natychmiast zgłosił to odpowiednim służbom.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji, którzy przeprowadzili badanie alkomatem. Odkryli przy tym zaskakującą prawdę – 32-letnia kierująca była nietrzeźwa. W jej organizmie znajdowało się ponad 3,2 promila alkoholu. Ta informacja została potwierdzona przez asp. Marcina Rucińskiego, rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, który udzielił stosownych wyjaśnień na temat zdarzenia.