Młody kierowca popełnił kilkadziesiąt wykroczeń

Kilka dni temu na drogach Świebodzina i powiatu rozegrały się sceny niczym z filmu akcji – niestety, kolejne „kadry” nie były wcześniej opisane w scenariuszu. Wszystko działo się naprawdę, a niechlubnym bohaterem okazał się dwudziestoletni kierowca, który uciekając przed policją, poruszał się po kolejnych drogach powiatu świebodzińskiego z zawrotną szybkością – nawet 250 km/h!

Policyjny pościg za kierowcą rozpoczął się po tym, gdy nie zatrzymał się do kontroli. Jak się później okazało – nie bez powodu. Kierowca z Żar miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Żarach, we Wrocławiu i w Lesku.

Do zdarzenia doszło 6 sierpnia 2021 r., w godzinach przedpołudniowych. Skutecznego zatrzymania pirata drogowego dokonał specjalny oddział policji – grupa SPEED z Zielonej Góry. Do poprzednich przewinień młody kierowca w tym dniu 6 „dodał” aż trzydzieści kolejnych.

Poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa

Nieodpowiedzialny kierowca mógł spowodować tragedię na drodze. Zanim został ujęty – jechał z zawrotną szybkością przez kolejne miejscowości. Nie reagował na żadne sygnały, w tym świetlne i dźwiękowe i przemieszczał się dynamicznie w stronę Sulechowa. W tym czasie wielokrotnie, z zawrotną szybkością, wyprzedzał inne pojazdy.

Zmuszał też jadących z naprzeciwka kierowców do zjechania na pas awaryjny. Stwarzał przez to realne zagrożenie na drodze. Ostatecznie został ujęty na drodze krajowej S3, po tym, gdy wykonując kolejny niebezpieczny manewr, wpadł w poślizg.

Kierowca nie podróżował sam. W samochodzie znajdowała się jeszcze osiemnastoletnia pasażerka. Dwudziestolatek musi się spodziewać poważnych problemów. Za przestępstwa, jakich się dopuścił, może spędzić za kratkami nawet pięć lat.

Niemal na cud zakrawa fakt, że szalony „rajd” nieodpowiedzialnego kierowcy nie zakończył się poważnym wypadkiem.